Kaardimängu puristide nördimuseks on nende fooruminurgake paari pandud lauamängudega. Administratsiooni soovitusel hõõrun rõõmuga soola nende haavadele, võttes endale lauamängude propagandisti vastutusrikka rolli.
Nagu iga haridussüsteemi kõrgematest astmetest läbi käinu teab, on teemakäsitlust ainuõige alustada valdkonna teoreetilistest alustaladest. Eriti magus tükk pikalt tugitoolis haudunud teoreetikule on definitsioonid, sest nende üle heietades saab kohe tükki mitu loengut täis venitada.
Esiteks, mis on lauamäng? Massiliselt kohtab kahetsusväärset väärarusaama, mille kohaselt lauamäng on iga mäng mida mängitakse söögi-, kirjutus- vms laua peal või ümber. Seetõttu pole ime, et peab rollimänge lauamängudeks. Andestatagum profaanidele! Absoluutne tõde on see, et lauamängu "laud" ei tähista mitte söögilauda vaid spetsiaalset mängualust või -lauda, millel asuvad mängunupud. Seega võiks lauamänge pigem mängulaudadeks nimetada.
Samas, nagu tihti juhtub, on praktikas definitsioonist vähe abi. Kas nt Carcassonne, kus laud moodustub mängu käigus väikestest tükkidest, on lauamäng? Või Lost Cities, mida saab mängida ka mängulauata? Või Republic of Rome, kus laud täidab pigem arvepidamise ja põhireeglite meeldetuletamise funktsiooni? Või mõni D&D moodul, millel on kaasas mängualusena kasutatav dänzeoni kaart?
Teiseks, ...aitab targutamisest. Foorumipraktika on näidanud, et suur osa kasutajatest ei viitsi nagunii lugeda pikemaid kui paariparagrahvilisi poste.