Julge ettevõtmine, Surra, erinevatele inimestele nii erinevat tähendust omava asja defineerimine
Keskeltläbi võttes on välja tulnud piisavalt üldine, et mitte väga kellelegi turja karata, aga ka liiga laiali valguma ei kipu. Mõned kohad on siiski sellised, mille pihta vaidleks veidi. Pigem täpsustused siiski.
* Vaimse ja materjaalse kultuuri järjekorra võiks definitsioonis ära vahetada. Kuigi mõned kukuvad mulle vastu vaidlema, siis suurem osa maailma taaskehastajatest tegeleb siiski põhiliselt materjaalse kultuuriga. Ja on osa, kes arvavad vaimse kultuuri taaskehastamisest seda, mida arvavad (ei kaeva seda sõjakirvest siinkohal välja, kuna ei esinda kumbagi koolkonda).
* '...kultuuri taasloomine ennastharival...' - sõna taasloomine ei meeldi mulle selles lauses kohe üldse, kuna minu jaoks manab ette midagi liiga tugevat ja jäika, loob pildi, mille järgi ei tohikski taaskehastaja nädala sees pidada kõrgtehnoloogilist ametit vaid peakski poolmeditatiivses seisundis metsas palkmaja üles lööma ning elatist teenima näiteks viikingi moodi rüüstates (liialdused tehtud minu nägemuse selgitamiseks). Ehk oleks midagi laadis 'uurimine ja taasesitamine' parem sõnastus ?
* 'ennastharival' võiks selle ennast eest ära koristada, kuna suur osa taaskehastajaist veedavad tugeva osa avalikest üritustest publikumi suunas vahutades teemal kuidas ikka 'tegelikult' oli. Ja üldise harimise alla mahuks vist ise ka edukalt.
*Autist, nagu ma olen, soovitaks materiaalsesse kultuuri 'luua' ette vähemalt üks 'tõenäoliselt' pista, vastasel korral katakse see definitsioon praktiliselt kõik tol ajal tuntud materjalidest esemed ja objektid ning seeläbi muutuks mõttetuks.