Kingsepad nimetavad seda tikutamiseks, sisuliselt ongi tegu puust tikkude abil mitme nahakihi ühendamisega. Tikutamist kasutatakse/kasutati eelkõige jalatsi kontsa kinnitamisel, kuid raskete, tugevate jalatsite (er. saabaste) puhul ka talla kinnitamisel (19. sajandi Ameerika sõjaväesaabas:
http://www.fugawee.com/images/peg1.jpg ). Kuni pea 20 saj keskpaigani olid tikutatud saapad üsna levinud, tänapäeval kasutatvad koonusekujulised poleeritud tikud, mida kauboisaabastesse toksitakse on pigem dekoratiivsed, algsed tikud meenutasid pigem piki süüd lõhestatud puupinde, mis võisid olla ühest otsast tiba peenemaks vestetud. 19. sajandil leiutati kingsepatikkude tootmiseks masinad ning ka tikutamist hakati vähemasti kohati tegema masinate abil. Tikutamist kasutati paralleelselt õmblemisega või ilma (olenevalt tellija nõudmsiest ja hinnast). Taaskehastamise kontekstist: jalatsite tikutamine tänapäevasemas mõistes tuleb üldiselt koos kontsa kasutuselevõtuga 16 sajandi II poole paiku, saavutades laiema populaarsuse alles 17. sajandil, mistõttu enamuse taaskehastajate jaoks on tegu liiga hilise nähtusega.
Ingliskeelset terminoloogiat: tikk - peg, tikutatud jalats - pegged shoe, tikutamine - pegging
P.S. Olen näinud, kuidas seda tehakse, olen oma käega harutanud lahti tikutatud talda. Tikutanud ise ei ole. Tikutamine eeldab mitut kihti jäigemat, s.t. mitte kuigi elastset nahka, talla tikutamsiel peab tegu olema spetsiaalse tallanahaga, mis on paks ja üsna jäik. Kuna tegu on klassikalise neetimise alaliigiga, oleneb tulemus suuresti füüsikaseaduste tundmisest ja ärakasutamise oskusest
Edit: Võtsin ära, kommentaari, et sprotil on õigus...kuna tuli välja et antud juhul ei teadnud kumbki, millest täpselt jutt käib.