Leht 1 koguhulgast 3
Da Vinci Kood
Postitatud:
0:21 3. Jaan 2006
Postitas marks
Postitatud:
0:28 3. Jaan 2006
Postitas tribulant
Kui templiryytliteemalisi konspiratsiooniteooriaid tahad, võta raamatukogust Holy Blood and Holy Grail (autoreid ei mäleta, nyydseks on ka eestikeelne tõlge; minu mäletamist mööda oli esimene sellelaadne raamat yldse prantsuses). Kui kirjandust tahad, võta Eco Roosi nimi ja Foucault's Pendulum. Kui põnevust tahad, võta Ludlum või LeCarre või minu poolest kas või van Gulik.
Seesinane käkk pole kahjuks ei originaalne, arukas ega kuigi hästi kirjutatud. (On paar head kohta, aga vedru käib ruttu jälle maha.)
Promo peale on kyll hulk raha magama pandud.
Loe rohkem, erutud pahnast vähem.
Postitatud:
10:07 3. Jaan 2006
Postitas pronto
Postitatud:
14:31 3. Jaan 2006
Postitas Tinz
Ära loe koopiat. Loe originaali. Koopia on äraütlemata kahtlaselt sarnane "Foucault' pendliga"...
Postitatud:
20:23 3. Jaan 2006
Postitas jack
nõustun tribulandiga. see raamat pole väärt isegi seda, et teda vaese mehe foucault' pendliks nimetada. padustrukturalistide märg unelm...
kuulge, täitsa tore on põhjendamata arvamusi lahmida : hea uus aasta...
Postitatud:
21:25 3. Jaan 2006
Postitas marks
Postitatud:
21:45 3. Jaan 2006
Postitas ohpuu
põle raamatut lugenud, seega põle minu arvamine oluline. aga kuuldu põhjal olen nõus Tribulandi ja Jackiga. loe parem Ecot sinna otsa (tõepoolest, "Foucault' pendel", ingl "Foucault's Pendulum" on kavalasti tehtud ja hea raamat), või siis "Püha verd ja püha Graali", saad romaanist ja seda kujundanud tekstuaalsest traditsioonist paremini aimu.
templiryytleid ja vabamyyrlasi puudutavad vandenõuteooriad on muidugi Euroopa kultuuri kuldvaras juba ammu. kymneid ja sadu raamatuid on tehtud sellest rasvast. aga konkreetselt "Da Vinci koodi" kohta on liikvele läinud valem, et isand Brown varastas "Püha vere ja püha Graali" põhisisu enam-vähem yks-yhele (ideede-teooriate tasandil, nii et plagiaadis syydistada keeruline) ning keevitas sinna otsa kogu selle Leonardo da Vinci teema, mille yhendamine on kuidagi kunstlik.
(aga mis sa hing teed ära, kui templiryytlite ja vabamyyrlaste teema tänapäeva ameeriklastele vähe tuntud nimesid pakub? võtad muidugi kellegi väga tuntud tegelase, näiteks "Mona Lisa" autori, ja siis lased tema selja peal liugu. tyypiline bulvari(aja)kirjanduse võte. niimoodi myyvadki asjad paremini. inimesed, kes lugejaid iga päev edukalt tillist tõmbavad, ei saa ju ometi eksida.)
eesti kirjandusest on soovitada muidugi veel Karl Ristikivi "Viimne linn" ja "Surma ratsanikud" ja sinna otsa "Nõiduse õpilane", mis milgi määral samade salayhingutega tegelevad. või noh, sinna kanti liiguvad. "Viimne linn" algas minu mäletamist mööda Templiordu rahva põletamisega, "Nõiduse õpilane" käsitleb kõiki keskaja ja varauusaja hermeetikuid ja maage, "Fausti" kõrvale kah hea lugeda. "Surma ratsanikud" on niisama tore lugemine ja annab muu hulgas aimu poliitilisest ja kultuurilisest olukorrast Vahemere idaosa ymber, mis on väga suuresti kogu toonast ja mõni sajand hilisemat Lääne-Euroopa kultuuri kujundanud.
noh, ajaloohuvi tekitajana on raamat tore. et äkki mõni Dan Browni lugeja jätab mõne nime sealt meelde ja siis loeb paremaid raamatuid, mida nende kaudu yles leiab. samuti võib ju palju promotud Potteri lugejatest aegapidi kasvada välja C. S. Lewise ja J. R. R. Tolkieni ja Michael Moorcocki lugejaid.
Postitatud:
15:05 6. Jaan 2006
Postitas raTsu
Postitatud:
15:44 6. Jaan 2006
Postitas ohpuu
noh, "Nõiduse õpilases" näidatakse korra vist Hermes Trismegistost ennastki?
Postitatud:
21:23 7. Jaan 2006
Postitas raTsu
Postitatud:
11:35 8. Jaan 2006
Postitas ohpuu
Postitatud:
15:03 9. Jaan 2006
Postitas mart
Postitatud:
17:09 15. Jaan 2006
Postitas beyond
Rääkige mis tahate, aga mulle see raamat meeldis. Sain mitu päeva olla kusagil mujal, ajada taga olematut. Sellega see raamat on end ka tõestanud.
Oma kursavennaga vestlesime kord antud teemal ja tema sõnutsi on olemas üks dokfilm, kus käiakse üksipulgi need kohad läbi ja tegelikult pole seal midagi taolist, nagu raamatus kirjutatud.
Mulle oli see aga üks põnev lugemine ja filmi tahaks ka näha. Esialgu küll plaani ei pea, et peaks ka teisi Browni raamatuid lugema, aga eks näis, mis tulevik toob.
-b.
edit: ning mis puudutab vabamüürlasi, siis tean isiklikult kohta, kus nad koos käivad ning millega nad seal tegelevad, vot sellest ei tea küll rääkida.
Postitatud:
4:50 24. Jaan 2006
Postitas Ulmeguru
Postitatud:
19:38 24. Jaan 2006
Postitas ohpuu