Postitas Sande 16:35 15. Mär 2008
Tegelikult on asi vist pigem selles, kas inimesed oskavad teistega arvestada või mitte. 0% ja 100% on täielik absurd - keegi ei mõtle samamoodi. 100% peaks kindlasti tühjaks jääma. Keegi ei saa samamoodi arvata ilma, et enne hääletanutega konsulteeriks. Konsulteerimine teeks uurimuse tulemuse kohe valeks.
100% saaks kätte ainult väga väikese arvu inimestega - 1 on kindel variant, 2 peaks inimesed ka valima 100%, sest ükskõik, mida muud need kaks valivad, tulemus on alati vale. Ainult 100% saaks õige tulla.
0% poolt hääletamine on juba tõeline jaburus, sest kui sa selle poolt hääletad, tõuseb 0% poolt hääletanute protsent üle 1% - välistab iseennast mingis mõttes.
Järgmised kaks äärmust - 1-25 ja 76-99... Grupiviisiline mõtlemine peaks jääma sellest piirkonnast välja, see tähendab, et suur hulk inimesi peaks lõpuks ikkagi samamoodi mõtlema hakkama.
Piirkond 26-75 peakski olema selline keskmine ühise arvamuse piirkond. Siit oleneb, kas inimene on optimistlikum või pessimistlikum - kummale poole 50%-st kalduda.
Ma ei oska väga hästi seletada tegelikult.
See on kuidagi seotud sellega, kui paljud hääletavad ja kui optimistlikult/pessimistlikult nad inimestest arvavad. Tõenäosusteooria oleks ka hea.
Ise hääletasin >50% poolt. Tagantjärele tundub ikka, et kui paljud liiga optimistlikult äärmuste poolt hääletama kukuvad, siis on võimatu, et tekiks juhus, kus "50-75 protsendi" poolt antud hääled moodustaksid protsendid vahemikus 50-75%. 26-50% vahemik on aga täiesti saavutatav. Isegi suure hulga inimeste korral.
Ma kaldun arvama, et see protsent peaks tulema 33% mingisuguse hulga inimeste juures. St. 66% kulub teiste variantide peale ühtlaselt ära.
Kõik, mis ei tapa, teeb haiget.
Tegelt ka!