Postitatud:
9:20 20. Juun 2005
Postitas Dan
däitza pull jutt
Võibolla on tänapäeva kultuur hoopis teadusliku maailmapildi kõrval imeõhuke
Huvitav, kas inimene kes selle valmis kirjutas oli enne tarbinud kasti õlut või mingeid tablette ?
Et maagia jms. asjaga kaasneb ka tundmatus keeles kaasapodisemine, siis küsiks:
quo vadis ?
/me kvalifitseerub igastahes maagiks kes sinise ja punase elektriga igasugu imetrikke teeb
Postitatud:
9:29 20. Juun 2005
Postitas Attila
Ei see on midagi sellist, et koputad vastu lauda ja ütled "Näe! Elektromagnetiline vastastikmõju atomaarsel tasandil tekitab õhus tihenduste ja harvenduste lainelist levimist." Sinu jaoks on see koputus vastu jumala kõva lauda ja keegi tõstis pea ning küsis kes ukse taga on.
Teaduslik maailmapilt on jah õhuke kile, mille tõmbame tavalisele meie jaoks reaalsele maailmapildile peale kui millesti aru ei saa. Üldiselt aga logeleb see kile kuskil sahtlis.
Postitatud:
11:16 20. Juun 2005
Postitas tribulant
Teaduse eripära seisneb enesekriitilisuses. Teadlane, kes pakub välja uue teooria millegi seletamiseks, peab enda jutu ymberlykkamist põhimõtteliselt võimalikuks. "Teadlased on tõestanud, et herned on kristlased"-tyypi propagandist punnitab kõigest hingest, et ykskõik millises koguses vasturääkivat andmestikku ähmase häguga katta, argumentatsiooniga alates "no aga ma ei rääkinud teile kõike ära, mul on veel salateadmisi, heh-heh, vaadake, noh, seal on...ee... just, esimese aura sees on veel teine aura") ja lõpetades ymberlykkamatu tõendusega "aga vaimud ytlesid mulle nõnda!" Teaduses esitatakse allikatele tuginedes konkreetsed viited, pseudoteaduses yteldakse "teadlased on ammu tõestanud" või "paremal" juhul "Ameerika teadlased tõestasid". Umbes nagu reklaamidest tuttav "Sõltumatu Instituudi uuringud näitavad, et meie pesupulber on parem".
(Minu poolest võib selle teema panna Folkloori ja Mytoloogiasse. Või siis Poliitikasse ja Religiooni. On rahulikum.)