Postitatud:
23:33 28. Jaan 2003
Postitas Irve
Kas see lamellrüüga ei ole sarnane asi?
Lamellrüü oli valmistatud pikkadest ja laiadest raudliistudest, mis nahkribadega omavahel kokku olid seotud ja asetusid horisontaalselt või vertikaalselt. Rinnale mahtus neid liiste umbes kümme, sõltuvalt ka lamellrüü tüübist. Üks raudliist oli poole rinna pikkune. Sellistest liistudest koosnesid ka õlakaitsed. Jalad ja käsivarred jättis lamellrüü tavaliselt kaitseta, need olid mõnikord kaetud pikkade kinnastega.
Pinginaabri relvareferaat.
Postitatud:
23:35 28. Jaan 2003
Postitas Teemon
just t2pselt, ma sattusin kah mingile lehele, kus oli splint/lamell kirjas
Postitatud:
10:10 29. Jaan 2003
Postitas sippo
Kirjelduse poolest meenutab asi jah näiteks Visbyst leitud lamellrüüde ja chaini ristsugutist. on originaalide fotod.
Et vaadeldavale lisaks siis oleksid splint mail`l rõngastest varukad ja seelik jms.
P - Euroopas esimene leid sellesuunalisest ryyst on vist 10 saj Birkast, see muidugi seda vanemat tyypi kus plaadikesed omavahel kokku seoti, mitte ei needitud nahale. Noh nagu Visby leid nr. 25 eelmainitud lehel.
Sellist plaatvesti hakati laialt kasutama Teise Ristisõja järel/käigus, kui selgus, et lihtsalt rõngas ikka kipub torkivate relvade vastu nigelaks jääma. Vähemasti algul oli see rõngasryy peal, ei olegi kindel, et oleks hakatud Euroopas ratsionaliseerima ja vesti rõngasryy sisse kuduma. AGA mine tea.
Muuseas, eesti keeles oleks selle tõlkeks sobiv plaatrüü, kui selle sõna alla poleks juba kinnistunud full plate tõlge ning täisrüü, koorikrüü jne tobedad ei tunduks seda asendama.
-------------
täna räägime lyhidalt
Postitatud:
10:30 29. Jaan 2003
Postitas Teemon
on siis otselink neile, kes p6hjamaade keelt ei m6ika (nagu mina
)
kahjuks on need pildid kyll suht v2ikesed...