Ma ei arva et piiksularp oleks parim nimi (juunior larp on küll päris hea aga kui Priist seda kinni hoiab OK, tema mõeldud, tema õigus).
Pakuks siis välja
"noortelarp" või
"lastelarp".
"Piiksularbi" probleem on selles, et inimsele kes asjast (ja sellest "Piiks, piiks, piiks, palju sul TP'sid on?" naljast) midagi ei tea ei ütle sõna "piiksularp" midagi. Niigi peab hakkama seletama mis see larp on.
Kui hakataks seletama mis on "piiksularp" kasutataks kindlasti väljendeid nagu "noortele/lastele mõeldud larp", "vanuse alampiirita larp" jne. Miks siis mitte parem kasutada juba neid (ka üldsusele mõistetavaid) termineid.
P.S.
Priist, ma saan aru küll, et see "TM" (TradeMark - kaubamärk) nende sõnade taga oli pigem metafoorset laadi
Aga ära seda ikkagi kasuta, see eeldab, et sul on tõesti oma väljendid kaubamärgiks registreeritud. Niikaua kuni nad seda ei ole, ei saa sa seaduslikult kedagi _keelata_ neid kasutamast.
Küll aga saad sa paluda, et neid ei kasutataks, apelleerides inimeste taktitundele ja moraalsusele.
Kaubamärgi registreerimiseks esita avaldus ja vajalikud dokumendid Eesti Kauba- ja Teenindusmärkide Registrile. Kaubamärgi registreerimise lõiv ühes kategoorias on 2000.- igas järgnevas 700.-.
(Kategooriad on jaotatud nn. "Nizza klassifikaatoriga", see rahvusvaheline süsteem on mõnevõrra meelevaldne ja seetõttu, larpi ja larpiga seotud terminite registreerimiseks, tuleks need registreerida vähemalt kolmes aga võimaluse korral 10-15 kategoorias. Larp on nii mitmekülgne, et kui registreerida näiteks Juuniorlarp, "mängude" kategoorias, võib keegi ikkagi korraldada larpi nimega "Juuniorlarp" ja nimetada seda spordiürituseks, lastelaagriks, võistluseks, töötoaks, seminariks. Universaalne kaubamärk läheb maksma mitmeid häid miljoneid.)
See on tasu ühe sõnamärgi registreerimiseks näiteks "Juunior-larp", sõnamärgid "larp-juunior" või "juunior" on juba järgmised ja need kõik tuleb eraldi registreerida.