Postitas Bernard 15:49 2. Veebr 2010
Elementaarne aga tabelarvutusprogramm - MS Excel või OpenOffice Calc on hädavajalik.
Kui sa oled noor korraldaja siis sa seda võibolla veel ei tea aga aastate möödudes hakkad end kiruma kui pole algusest peale asju dokumenteerinud.
Koosta alati kõigi mängijate andmetes mis nad registreerudes esitavad, andmebaasid. Nii on igasuguste nimekirjad moodustamine (foorumisse, toetuse allkirjade kogumiseks, jne. ) palju lihtsam.
Tänapäeva sülearvutite maailmas ei pea seda isegi üldjuhul välja trükkima võid check-in'is kasutada.
---
Raadiosaatjad
Hetkel Euroopas kehtiv formaat PMR - Public Mobile Radio - mis lubab käsisaatjaid võimsusega alla 500mA kasutada 8'l kindlaks määratud kanalil ilma eriloata. PMR raadiosaatja on väike ja selle hind on kusagil 200-500 krooni tüki eest.
Hoiab palju mobiiliarveid kokku aga leviulatus on väike 3-5 km (see on VÄGA väike vahemaa). Sobib ainsa sidevahendina kas ühes hoones või suhteliselt kompaktse mängu jaoks. Kelle üritus vähegi metsas toimub - korraldajad kandke kindlasti kaasas mobiiltelefone, lisaks saatjale - saatja ei pruugi vastu võtta.
Enamikele saatjatele saab külge panna tavalised kõrvaklapid (kasvõi nööpkuulari tüüpi) - kui on vaja raadiomöla mängijate eest varjata.
---
Nimekirjad, nimekirjad, nimekirjad!
Mängijate nimekiri, rekvisiitide (detailne) nimekiri, olmevarustuse nimekiri, teha olevate tööde nimekiri, korraldajate kontaktide nimekiri, mängusiseste tegelaste nimekiri.
Asjad mis tunduvad ilmselged planeerimisfaasis, lähevad mängueelses (pakkimis) hektikas VÄGA tihti meelest - nimekirjadest asjade järjest maha tõmbamine aitab kõik vajaliku joonde saada.
Nimekirjad on olulised!
---
Ära viska ära ideid!
Kui planeerid mängu - üksi või kambakesi. Pane kirja kõik ideed mis välja käiakse. Kasvõi mõne sõnaga. Sa ei pea neid kõiki kasutama aga kui te 3 kuu pärast seda viimast gruppi tegevusse siduda proovite võivad need märkmed teie elu päästa.
Ühtlasi väldite iga kord sama jutu (teiste sõnadega) ümber rääkimist. Kui teie ajurünnakust ei jää maha ühtegi kirjalikku märget - on mul kahju seda öelda aga - olete tegelnud lihtsalt mokalaadaga.
Lisaks võib juhtuda, et aastaid hiljem (kui võimalused ja oskused on suuremad) annab mõni kunagi naeruväärsena tundunud idee tõuke tõsiselt heaks mänguks.
Mõnus viis esimest mänguplaneerimiskoosolekut alustada on võtta mõni aastatetagune ajurünnaku leht ja paar ideed ette lugeda. Kui mitte muud siis saab nalja ja mõte hakkab liikuma.
---
Kes-on-kes nimekiri!
TEGEMATA TÖÖ ENAMIKEL MÄNGUDEL!
"Mad props to" Kiilakad Küülikud (üks korraldajate seltskond) kelle ühel mängul see tõsiselt hästi ära oli tehtud.
Kes-on-kes nimekiri on nimekiri mängu sisestest tegelasenimedest ning mängijatest kes neid kehastavad. Iga mängija peaks saama kaks sellist nimekirja. Ühe üldise nimekirja (mida võib kuhugi ülses riputada) tegelastest kes on kõigile teada ja ühe personaalse nimekirja, tegelastest kes on ainult talle teada.
Kõige parem kui lisaks mängija nimele on olemas ka mängija foto (mis küülikutel oli).
Väga palju väärtuslikku aega läheb kaotsi sellele, et laisad korraldajad näitavad algus-briifil paaniliselt mängijatele kõiki teisi mängijaid keda nad tundma peaksid.
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/