Postitas narmer 19:30 5. Apr 2015
Mängu taust: Mar Arnor ja Nasta vahipost
Mar Arnori poolsaarel elas muistsel ajal Xarnori rahvas, kes kadusid ajastuid tagasi jäljetult. Neist jäid maha imelised ruunikirjadega artefaktid ja iidsete kindluslinnade vundamendid. Hiljem poolsaarele jõudnud põliselanikud võtsid üle Xarnorite ruunikirja, andekamad nende seast õppisid ka Xarnori võlukunsti, kuigi muistse aja imesid ei õnnestunud neil kunagi enam taasluua.
Aja möödudes said võimsamatest kohalikest Nõidvürstid, ahned sõjapealikud, kelle kasutada olid hirmuäratavad iidsed loitsud. Vishna-Ghrimi vägede invasioon purustas kohaliku hierarhia ja Nõidvürstid aeti pagendusse. Paljude kohalike arvates vabastasid Vishna-Ghrimid Mar Arnori rahva Nõidvürstide türannia alt. Teiste arvates ei ole Vishnad aga muud kui röövlid ja vallutajad - hullem nuhtlus kui Nõidvürstid eales olid.
Tänapäeval juhitakse poolsaart Lainte lossi varemetest, kus paikneb suur Vishna-Ghrimi garnison. Üle kogu poolsaare on jaotatud väiksed vahipostid, Nasta on üks neist.
Nasta vahipost on üks poolsaare väiksemaid. Tavaliselt paikneb laagris vaid üks jagu jalaväelasi. Tähtpäevadeks tuuakse lossist vägesid juurde. Üks teenistuskord poolsaarel kestab tavaliselt 2 aastat, sellest pool mõnes laagris, pool Lainte lossis. Ülemate teenistuskorrad on pikemad, nemad veedavad siin kuni 5 aastat. Mõni vabatahtlik samuti. Ülematest rääkides - laagri tähtsaim nina on garnisoniülem, igapäevaelu eest hoolitseb kortermeister. Kortermeister on siin kõige kauem olnud, ligi 10 aastat. Tema teab kõiki sõdureid ja laagrit kõige paremini - nagu oma kolme sõrme.
Nastas on laagrirutiin üsna rahulik. Patrullid on pigem kohalikega suhtlemine, nende murede ja kurtmise ära kuulamine. Praegune garnison pole tõsist võitlemist näinudki, mõni pisem peretüli või kõrtsikaklus on olnud ainult vaja lahutada. Kõige jubedam asi piirkonnas on ilmselt metsas hulkuvad loomad, kellest mõnda peavad kohalikud pühaks.
Igapäevaelu kulgeb rahulikult, Nastas pole tarvis postil seista ja lahingpatrullis käia. Korra nädalas tuleb varustusekonvoi, siis toimub uhkem õhtusöök, kuulatakse mõne sõduri või varustusekonvoiga liikuva bardi musitseerimist ja arutatakse saabunud uudiseid ja kirju. Tähtsamatel pidupäevadel korraldatakse rivistusi ja jagatakse ergutusi ning austatakse jumalaid tseremoniaalse käsivõitlusega.
Kohalikega paremini läbisaamiseks nihutas Lainte lossi
foogt iga-aastased Ohtaro Rei pidustused põliselanike kevadise laadapäevaga ühele päevale. Sel aastal toimub laagris Ohtaro Rei ajal pulm, uljas Olaf kosib tarmuka Vishna-Ghrimi võitleja Serke. Paljud kohalikud tulevad laadapäeval Vishnade laagrite juurde oma kaupu müüma, plaanis on ka laul, tants ja pidusöök.