Maailma Ajaloo Kroonika I, Legendid, Segadusaja algus
Sõda ise algas varem. Aga jaht Iidsetele või siis pooljumalatele, nagu keegi naljatilk oli neid nimetanud, sai alguse tänu ühele mehele. Tema passis olnud nimi ei ole oluline - omasuguste seas tunti teda Tulena.
Sõjategevus sissetungijatega läks kehvasti. Tundus, et oleme hukule määratud. Ühel päeval sattus rünnaku alla võrdlemisi väike kohake - saar nimega Hiiumaa. Nähes enda ümber külvatavat hävingut ja ohtu lähedastele, viskas Tuli ettevaatuse nurka ning suunas oma väe tulnukhävitajate vastu. Seda paljude inimeste juuresolekul. Inimolendid pole olenemata kõigist oma lollustest rumalad. Kui ründavad õhulaevad ilma nähtava põhjuseta leegitsema hakkavad ning keset tänavat seisab mees, keda ümbritsevad tuleleegid, mis kahju ei tundu talle tegevat, siis osatakse ikka kaks ja kaks kokku panna. Kahjuks oli keegi hull kogu möllu algusest peale ka videokaameraga filminud ning järgmine päev oli uudis päästjast levinud üle kogu riigi.
Tule sekkumine innustas palju teisi Iidsetest ning vastavalt teadete liikumisele olid sissetungijate vastu kasutusel nii vesi, õhk, maa kui ka tuli. Ükski neist vastuhakkudest ei küündinud küll algataja tasemele, kes oli teadaolevalt üks vanimaid, aga tänu nende pingutusele suudeti kauem vastu pidada ja inimestes tõstis pead lootus.
Tulnukatevastase sõja lõpp tuli ootamatult. Ning vastupidiselt masside ootusele, et pooljumalad toovad võidu, juhtus see hoopis tänu ühele väikesele inimgrupile, kes kasutasid ära tulnukate suurimat eelist ja viga - ühtsust. Kuidagi õnnestus neil emalaev õhku lasta ja sellega läks ka rünnaku kontrollkeskus.
Terve maailm juubeldas - umbes nädala. Rüüstati tulnuklaevade vrakke, mida leidus nüüd üle kogu maailma. Üritati mingit korda luua, aga juba oli liiga palju häid inimesi surma saanud. Esimene kokkupõrge toimus endise Ameerika Ühendriikide pinnal. Mingi usulahk ründas teist uute omandatud relvadega. Kokkupõrkes ei suutnud kohe esialgu kumbki pool peale jääda. Sel ajal maapealsed kommunikatsioonisüsteemid veel töötasid ning kõrvalseisvad inimsed hakkasid pooli võtma, mis jälle ässitas uusi kokkupõrkeid ja nii levis konflikt üle Põhja-Ameerika. Muu maailm jäi ameeriklastest küll paari-kolme päevaga maha, aga sama nähtus kordus igalpool. Kõikjal oli kedagi, kes tahtis teistelt midagi saada.
Üritati kaasata ka pooljumalaid, aga oma elatud sajanditega olid nad aru saanud, et ühelgi mingit põhimõtet või arusaama toetaval konfliktil ei ole mõtet, ja pea kõik Iidsed keeldusid.
Eks hakati lõpuks neid ikka mitmel põhjusel taga kiusama - et nad ei ühinenud ühegi poolega, et nad olid üleloomulikud, et nad olid ohtlikud, et tulnukatele vastuseisu ajal olid ka kõrvalseisjad viga saanud. Igatahes üsna pea rünnati Iidseid avalikult. See ei olnud võrdne võitlus. Paljud noorimad said surma tänu sellele, et ei jõudnud piisavalt kiiresti oma väge koondada. Teised jälle ei kaitsnud ennast. Kolmandad ei suutnud aga kogemuse puudumisel kaitsta endid nende vastu kasutatavate relvade eest.
Igalpool oli toimus ebatavalisi loodusnähtusi - orkaanid, ulatuslikud tulekahjud vihma ajal, väikesest tiigist alguse saavad üleujutused. Möllu leidus kõikjale.
Mitte kõik pooljumalad ei olnud ennast avalikustanud. Neljast vanimast, keda Iidsete seas tunti vastavalt Õhu, Vee, Maa ja Tulena oli end näidanud ainult viimane. Tema elu oli võrdlemisi rahulik, kuna saare elanikud olid ikkagi tänulikud oma päästjale. Küll levis konflik ka nende inimeste sekka, aga otsest rünnakut saarele ei julgenud keegi teha. Oldi ju video pealt nähtud, mida Tuli teha suudab.
Tuli sai pidevalt appikutseid nii inimestelt kui ka Iidsetelt, aga ei reageerinud neist ühelegi. Et nii vanaks elada peab omama ülisuurt tahtejõudu ja samas ka hoolimatust. Just selle hoolimatusega ei arvestanud Maakaitseväe väike rünnakrühm, mis lootis vaikse äkkrünnakuga ohu kõrvaldada. Ja muidugi oli hiljuti üks linn nende poolt maatasa pommitatud - linn, kus elas Tulele väga lähedane Iidne - Vesi. Ühtegi ellujääjat teadete põhjal ei olnud.
Maakaitseväe rünnaküksus kasutas esimest kordaseatud tulnukate ründelaeva, kuna need olid vaiksemad kui helikopterid. Said vaikselt rühma maapinnale ning laev ise tõusis kõrgemale jälgima. Kõik tuled olid pimedad, aga arvatavasti istus Tuli vaikselt leinates kuskil pimedas, sest kohe pärast rühma sisenemist majja läks lahti tulemöll. Maja hävines hetkega ning tulering järjest laienes, kattes üsna pea kogu saare. Enne laeva hävingut jõudis piloot teatada, et nägi, kuidas Tule ümber moodustasid leegid talle tiivad. Ta kartis, et viimnepäev on käes.
Seda muidugi ei tulnud, aga hommikul nägid kaldast eemal oodanud laevad, et saar on kaetud musta klaasiga. Midagi ei olnud enam alles. Tuld ennast ei leitud. Konflikt ei olnud aga ikkagi veel läbi.