Loitsukott

Allikas: Lohewiki
Illustreeri.png Illustreeri

Sellele artiklile oleks hädasti vaja mõnd head illustreerivat pilti


Loitsukott või manakott on abivahend larpidel loitsimise tarvis. Need esemed leiavad paljudel larpidel kasutust ründavate või muul moel kahjustavate loitsude kohaletoimetamisel. Tegelast, keda kotike tabab, hakkab mõjutama antud loitsu efekt, mille loitsija välja hüüab või ka kirjeldab. Antud liiki loitsud kannavad reeglistikes nimetust "viskeloits".

Enamjaolt on loitsukott mänguväline ese, mis omab kasutust vaid hetkel, kui tegelane loitsib, kuid see pole nii alati. Juuniori reeglites ilmub näiteks käes olev manakott nähtavale kontsentreeritud energiana, mida maagi klassi tegelased ka märkavad.

Loitsukotid on leidnud erandlikku kasutust ka mõningatel muudel juhtudel. Näiteks keerulisema alkeemiasüsteemiga mängudes visatava pudeli tähistamiseks (happepudelike vms) või mõnel muul moel.

Loitsukottide valmistamine

Loitsukottide valmistamiseks on kaks viisi. Esimene neist on lihtsam ja kiirem, eeldades vaid natuke lõikumist ja kombineerimist. Teine variant on õmmelda valmis väikesed kotikesed. Mõlemal juhul on rangelt soovitatav kotikese 5x5 cm suurusesse jäämine. Suuremad kotid kipuvad minema koledaks ja ebamugavaks

Peale kotikese enda on veel kaks olulist komponenti: sisu ja lindid. Sisuks on sobilikud pehmed puistained nagu tangud või herned. Mitte mingil juhul ei tohi sees kasutada suuremaid objekte kui herneid, nt kivikesi, kruusa jms, mis kotikese raskeks ja liiga kõvaks muudavad.

Viimane oluline osa on lindid-paelad loitsukoti küljes. Tihtipeale on need kõrvale jäetud, kuna neid ei leita tähtsad olevat. Tegelikult on see ekslik suhtumine, eredavärvilised lindikesed muudavad loitsukoti tunduvalt kergemini märgatavaks. Kui see vast võitluses polegi nii oluline, siis hiljem on oma omandust palju lihtsam metsa alt või lumest üles otsida. (Maha jätta pole ilus, väljaspool mängu metsas lebades on sinu kaunis kotike lihtsalt prügi.) On reeglistikke kus lintide olemasolu on nõutav.

Esimene meetod

  • Võta ette tükk kangast ja lõika sellest välja sobiva suurusega ringikujulised tükid.
  • Täita kotikese keskosa lõdvalt (mitte tihkelt) tangude, herneste või muu sobiva materjali kogusega.
  • Tõmmake asja servad kokku, nii et koos sisuga moodustuks kotike, ning siduge suuosa tugevalt niidiga kinni.
  • Siduge kotisuu ümber veel lint või pael. Soovitatav on võtta selleks umbes meetrine jupp. Sõlmida ja siduda nii et mõlemad lindi otsad jääksid vajaliku pikkusega.
  • Teha soovi korral mõned täiendused või parandused nt kotisuu otsi lühemaks lõigates või oma nime või märki manakottidele lisades.

Teine meetod

Reaalselt kotikese valmis õmblemine.